Haberler
Giriş Tarihi : 10-01-2021 15:37   Güncelleme : 10-01-2021 16:00

Aleyna Çakır Davasında Baş Şüpheli Ümitcan Uygun Gözaltına Alındı

Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun gözaltında.

Aleyna Çakır Davasında Baş Şüpheli Ümitcan Uygun Gözaltına Alındı

Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun gözaltında.

Uyuşturucu kullanırken çekilen videoları sosyal medyada yayılan  Ümitcan Uygun ile babası Durak Uygun Ankara'da gözaltına alındı.

Aleyna Çakır'ın yerde baygın yattığı görüntüleri sosyal medya paylaşan Uygun, bu kez bir kadının elinden uyuşturucu içtiği videosunu yayınladı. Görüntülerin ardından harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümitcan Uygun ve yanında bulunan T.K'nın yakalanması ve gözaltına alınması talimatı verdi.

Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili hakkında soruşturma gerçekleştirilen Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı.

Kaçmaya çalışırken yakalanan Uygun, sağlık kontrolü sonrasında emniyete götürüldü. Ümitcan Uygun’un kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun ile görüntülerdeki kadın da gözaltına alındı.

Uygun hakkında uyuşturucuyu özendirmek suçundan işlem yapılacağı öğrenildi.

Ankara'da evinde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın olaydan bir süre, şiddet uyguladığı anlara ait görüntüleri yayınlaması ile gündeme geken Ümitcan Uygun, ekranlara çıkıp birçok kişiyi tehdit etmiş ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya çağrı yapmıştı. Ayrıca Uygun'un annesi şüpheli bir şekilde intihar etmişti.

Öte yandan polislerin Uygun'un fotoğraflarını servis etmesi de sosyal medyada tepki gördü. Vatandaşlar, bu tür uygulamaların polisliğe gölge düşürdüğü ve hukuksuz olduğunu belirttiler.