Haberler
Giriş Tarihi : 15-09-2020 15:36   Güncelleme : 15-09-2020 15:36

Ali Babacan Çin Virüsü Sebebiyle Yaşadıklarını Anlattı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Habertürk kanalında Kübra Par'ın sunduğu 'Açık ve Net' programında konuştu. Babası Hilmi Babacan'ın yoğun bakımda tedavi gördüğünü söyledi.

Ali Babacan Çin Virüsü Sebebiyle Yaşadıklarını Anlattı

Ali Babacan, Çin Virüsü'ne yakalanması nedeniyle sağlık durumunun sorulması üzerine ailesi ve yaşadıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Babacan'ın konuşmasının tamamı şu şekilde: 

"Bugün benim üçüncü haftam Kovid-19'la. İlk hafta, çok insanda bulunan bazı bulgular vardı, şikayetlerim vardı. Ama evde geçti ilk hafta, nispeten daha rahat bir bölüm diyebilirim. Sonra ikinci hafta hastanede tedaviye devam etmek istedi doktorlarımız. 8 gün hastanede kaldım. Genel bulgular iyileşme eğilimine girince, dediler ki tedavi evde devam edebilir. Yaklaşık bir haftadır da evdeyim.

Eşim ve küçük oğlum benimle aynı gün hastalandılar. İkisi de bir haftada atlattı. Hastane tedavisi gerekmeden evde ikisi de atlattı çok şükür. Kızımızı biraz daha izole bir yerde tuttuk. Kendi çekirdek ailemizde üç kişiyle sınırlı tutabildik rahatsızlığı. Ama şu anda benim kayınpederim tedavi görüyor üç haftadır. Babam hastanede yoğun bakımda. Babamla bir aydır hiç görüşmüyorduk, koruma altında tutmaya çalışıyorduk ama nasıl kaptı bilemiyorum doğrusu"