Haberler
Giriş Tarihi : 29-09-2020 11:14   Güncelleme : 29-09-2020 11:14

Ali Babacan'dan HDP'ye Telefon: Hukuk Devleti Vurgusu

DEVA Partisi lideri Babacan, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı arayarak HDP'li siyasilerin gözaltı süreçleri hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ali Babacan'dan HDP'ye Telefon: Hukuk Devleti Vurgusu

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ayn el-Arab (Kobani) Olayları adıyla da anılan sürece ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında eski HDP'li vekillerin de bulunduğu isimler için HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı aradı.

DEVA Partisi'nden yapılan açıklamada Babacan'ın Sancar'dan gözaltı işlemleri ve gözaltındaki siyasilerin sağlık sorunları ile ilgili bilgi aldığı kaydedildi. Babacan, geçmiş olsun dileklerini ilettiği Sancar'a bu tip işlemlerin hukuk devleti kurallarına uygun yapılması gerektiğini vurguladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan, HDP Genel Başkanı Sn. Mithat Sancar'ı telefonla arayarak, yapılan gözaltı işlemleri ve gözaltında yaşanan sağlık sorunları hakkında bilgi almıştır.

Genel Başkanımız, geçmiş olsun dileklerini ileterek, bu ve benzeri soruşturmaların ve soruşturmaya ilişkin usul işlemlerinin siyasi etkiden uzak, hukuk devleti kurallarına uygun bir şekilde yürütülmesi gerektiğini vurgulamıştır."