Türk Dünyası
Giriş Tarihi : 17-10-2020 13:36   Güncelleme : 17-10-2020 13:36

Aliyev Fuzuli Şehrinin İşgalden Kurtarıldığını Açıkladı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fuzuli şehrinin işgalden kurtarıldığını açıkladı.

Aliyev Fuzuli Şehrinin İşgalden Kurtarıldığını Açıkladı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fuzuli şehrinin işgalden kurtarıldığını açıkladı.

Aliyev, gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmasında, faşist Erivan yönetiminin Gence'ye saldırarak bir daha savaş suçu işlediğini açıkladı. Dün işgalci Ermenistan'ın namert saldırısı sonucu Azerbaycanlıların yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını hatırlatan Aliyev, saldırıların Azerbaycan halkının iradesini kıramayacağını vurguladı. 

Ermeni yönetiminin sivillere saldırı nedeniyle yargılanması gerektiğini ifade eden Aliyev, "Onların yanıtını savaş meydanında veriyoruz. Şehit olan masumların intikamını savaş meydanında alıyoruz ve alacağız. Biz hiçbir zaman sivillere karşı savaşmadık, savaşmayacağız. Biz Ermeni değiliz." dedi. 

Aliyev, Erivan yönetimine yönelik şu uyarılarda bulundu:

"Kendi isteğinizle topraklarımızı terk edin. Zaten biz onları defedeceğiz. Onların izi bile kalmayacak o topraklarda. Sonuna kadar kovacağız. Bugün muzaffer Azerbaycan ordusu kendi amaçlarına ulaşıyor. Hiçbir güç bizi durduramaz. Hiçbir güç Azerbaycan halkının iradesi önünde dayanamaz. Bunu herkes bilmelidir. Çıksın Ermenistan bizim toprağımızdan. Ondan sonra ateşkes temin edilir. Ateşkesten hemen sonra Gence'yi vurdular. Eğer uluslararası kamuoyu bu suçlar nedeniyle Ermenistan'ı yargılamak istemiyorsa, biz onları yargılayacağız. Biz kendimiz onları cezalandıracağız. Onlar en ağır cezayı hak ediyor. Ermenistan yönetimi suçludur. Biz bu suçluları cezalandıracağız."