Haberler
Giriş Tarihi : 13-11-2020 11:08   Güncelleme : 13-11-2020 11:08

Almanya'da Camilere İslamofobik İçerikli Mektuplar Gönderildi

DİTİB'e bağlı Berlin ve Baden Württemberg eyaletlerindeki iki camiye İslam dinine ve Müslümanlara yönelik hakaretler içeren birer mektup gönderildi.

Almanya'da Camilere İslamofobik İçerikli Mektuplar Gönderildi

İslamofobi'nin tırmanışa geçtiği Avrupa'da yeni bir skandal daha yaşandı. Daha önce de hakaret dolu ifadelerin yer aldığı mektupların gönderildiği Almanya'daki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)'ne bağlı iki camiye bir kez daha İslamofobik içerikli birer mektup iletildi.

Ayrımcıların hedefi bu kez Berlin Şehitlik Camisi ve Spaichingen Fatih Camisi oldu. İki camiye posta yoluyla gönderilen mektuplarda İslam dinine ve Müslümanlara yönelik hakaret içerikli ifadeler yer aldı.

Millet gazetesinde yer alan habere göre Berlin DİTİB Şehitlik Camisi Dernek Başkanı Yakup Ayar, bu yıl içinde camilerine benzer içerikli 6 mektup gönderildiğini ve hiçbirinde fail ya da faillerin bulunamadığını söyledi.

Bugün gelen mektubu da polisin yanı sıra yerel yetkililere bildirdiklerini ifade eden Ayar, cami derneği olarak insanlara yönelik yararlı çalışmalar yaptıklarını belirtip, mektubun içeriğinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını ifade etti.

DİTİB Spaichingen Fatih Camisi Başkanı Zekeriya Şahin ise gün içinde posta kutusunda buldukları mektubu görünce derhal polise intikal ettirdiklerini dile getirerek, fail ya da faillerin bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmesini istedi