Haberler
Giriş Tarihi : 15-07-2021 18:59   Güncelleme : 15-07-2021 18:59

Almanya'yı Sel Vurdu: 42 Ölü, 70'ten Fazla Kayıp

Almanya'nın aşırı yağış görülen bölgelerinde meydana gelen sellerde birçok bina çöktü, 42 kişi hayatını kaybederken 70'ten fazla insan kayboldu.

Almanya'yı Sel Vurdu: 42 Ölü, 70'ten Fazla Kayıp

Rheinland-Pfalz eyaletindeki Eifel bölgesinde görülen aşırı yağış nedeniyle meydana gelen sellerde birçok bina çöktü.

Bonn şehrinin güneyinde bulunan Ren Nehri'yle birleşen Ahr nehri taştı. Taşkın nedeniyle birçok ev hasar gördü ve 6 bina çöktü.

Alman resmi makamlarından yapılan açıklamada 42 kişinin hayatıı kaybettiği bildirilirken, 70'i aşkın insan sel sularına kapılarak kayboldu.

Taşkın nedeniyle 20'yi aşkın binanın çökme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirtilirken, bölgede ulaşımda aksaklıklar yaşanıyor.

Su baskınları nedeniyle 50'den fazla insan evlerinin çatılarında mahsur kaldı, polis, itfaiye ve kurtarma ekipleri mahsur kalan insanları kurtarmaya çabalıyor.

Waxweiler kasabasında etrafı tamamıyla sularla çevrili bir evde mahsur kalan insanları kurtarmak için bölgeye botlarla ulaşılmaya çalışıldığı bildirildi.

Rheinland-Pfalz eyaletinin Başbakanı Malu Dreyer ise sel hakkında "Bu tam bir felaket. Ölümler ve kayıplar söz konusu ve birçok insan tehdit altında. Acil müdahale ekiplerimiz 24 saat faliyette ve kendi canlarını tehlikeye atarak çalışıyorlar" diye konuştu.