Haberler
Giriş Tarihi : 08-09-2020 09:36   Güncelleme : 08-09-2020 09:51

Aman Dikkat! AKP'ye Üye Yapılmış Olabilirsiniz

'Gönül Seferberliği' adı altında üye kampanyasını hızlandıran iktidar partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda birçok vatandaşın rızası olmadan partiye üye yapıldığı ortaya çıktı.

Aman Dikkat! AKP'ye Üye Yapılmış Olabilirsiniz

Gelecek ve DEVA partilerinin kurulmasıyla önemli sayıda üye kaybeden AKP, Genel Başkan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla üye yapma çalışmalarına hız kazandırdı. İl ve ilçe örgütleri belirlenen yüksek üyelik hedeflerine ulaşmakta güçlük çekiyor.

BirGün'den Aycan Karadağ'ın haberine göre İzmir'de çıtanın altında kalan ilçe teşkilatları seçmen kütükleri üzerinden TC Kimlik Numarasını edindikleri birçok vatandaşı rızası olmadan partiye üye yaptı.

Sahte üye kayıtları, ilçe başkanlıklarının AKBİS (AK PARTİ Bilgi Sistemleri) adı verilen sistem üzerinden haberleri olmadan üye yapılan vatandaşlara gelen “Ailemize Hoş Geldiniz. Üyelik işleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Sağlıklı Günler Dileriz. AK PARTİ” mesajları ile ortaya çıktı. Konuya ilişkin ilgili ilçe başkanlıklarına giden vatandaşlardan bazılarının üye kayıtlarını sildirmek istediği, birçoğunun da Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu ihlal suçlamasıyla savcılığa şikâyette bulunacakları öğrenildi.

Bu hukuksuz yönteme özellikle Konak, Karşıyaka ve Karabağlar'da başvurulduğu ifade edilirken iktidar partisinin bu ve benzeri yollara daha önce de başvurduğuna ilişkin çeşitli iddialar ortaya atılmıştı.


E-Devlet üzerinden siyasi parti üyeliği sorgulamayı ihmal etmeyin!