Haberler
Giriş Tarihi : 05-10-2021 19:49   Güncelleme : 05-10-2021 19:49

Ankara’da 2 No'lu Baro'nun Kuruluşu İçin Başvuru Yapıldı

Ankara’da 2 No'lu Baro'nun kurulması için 2 bin 50 avukatın imzası ile Türkiye Barolar Birliği'ne başvuru yapıldı.

Ankara’da 2 No'lu Baro'nun Kuruluşu İçin Başvuru Yapıldı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve 80 il barosunun tüm itirazlarına rağmen TBMM'den geçen ‘çoklu baro’ düzenlemesinin ardından bir geçti. Düzenlemenin ardından İstanbul’da ikinci baronun kuruluşu gerçekleştirilirken, özellikle ‘genç avukatların’ üyeliğini hedefleyen ve uzun zamandır çalışma yürüten Ankara 2 No’lu Barosu da gerekli 2 bin imza sayısına ulaştı.

Gazete Duvar'ın haberine göre,  Ankara 2 No’lu Baro Kurucular Kurulu Üyesi Eyüphan Korkmaz ve beraberindeki grup, 2 bin 50 avukatın imzasının yer aldığı kuruluş dilekçesini Türkiye Barolar Birliği'ne teslim etti. 

Korkmaz, "Bu kadar meslektaşımızın bir araya gelmesi ve ortak bir irade sergilemesini çok değerli buluyoruz. Bizim kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz 2 bin 50 sayısı Anadolu’daki bir kentte kurulan baronun neredeyse kırk bir katı kadar bir sayıya sahip. Aynı zamanda da yeni kurulmuş olması hasebiyle Türkiye’nin en genç barosu unvanına da sahip.

Birimizin eksiğini bir diğeri tamamlayabilirse meslektaşlarımız için daha iyisini yapmış olacağız. Bu süreçte geçici bir yönetim kurulu söz konusu olacak, devamının da genel kurulumuz için yasal süreç işletilecek. Akabinde de avukatların sorunları için çalışacağız.”ifadelerini kullandı.