Haberler
Giriş Tarihi : 11-03-2021 13:54   Güncelleme : 11-03-2021 13:54

Ankara'da 40 Köpeğin Yakılarak Öldürüldüğü İddiası Gündemde

Ankara'da yanmış halde ölü köpek bulundu. Hayvanı bulan kişi, alanda 40'tan fazla köpeğe ait kemik bulunduğunu söyledi.

Ankara'da 40 Köpeğin Yakılarak Öldürüldüğü İddiası Gündemde

Ankara'da yaşayan Duran Turan, Gölbaşı Hayvan Barınağı yakınlarındaki çöplükte birkaç gündür ateş yakıldığını fark etti. Ateş yakılan alanı inceleyen Turan, yerlerde kemikler buldu.

Akşam saatlerinde aynı gölgede tekrar ateş yakıldığını gören Turan, çöpün arasında bulunan çukurda, bir köpeğin ölü bedeninin yandığını gördü. Ardından da hayvan hakları savunucularına haber verdi. İhbar üzerine alana polis ekipleri de sevk edildi.

Polis ekipleri, alanı koruma altına alarak incelemede bulundu. Yapılan çalışmaların ardından yanmış köpeğin kalıntıları, çöplükten alındı. Ölü köpeğin kim tarafından yakıldığının tespiti için çalışma başlatıldı.

Yaklaşık 40 Köpeğin Kemiği Var

Olayı fark eden Duran Turan, alanda 2- 3 gündür yangın olduğunu belirterek, “Kepçe geliyor, burada çalışma yapıyor. Dedim, ‘ne yapıyorsunuz burada’, yangını söndürdüklerini söylediler. O sırada burada hayvan kemikleri vardı. Akşam da yüklemişler götürmüşler. Allah-u Teala buyuruyor ki ayetinde hayvanlar için; ‘Onlar benim yer yüzündeki sessiz kullarımdır.’ Vatan hainlerinden çok yaşama hakkı bu hayvanlarındır. Mezarlığın orada gömülen köpekleri de ben buldum. Bir haftadır tehdit mesajları, tehdit telefonları alıyorum. Burada yaklaşık 30- 40 hayvan kemiği vardı, birbirine karışmış kemikler kaynamış” dedi.

Olay yerine gelerek fotoğraf çeken vatandaşlar da sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada kemiklerin toplanıp götürüldüğünü iddia ederek ''Birden fazla köpek vardı, gelip götürdüler'' dedi.