Haberler
Giriş Tarihi : 05-02-2021 16:25   Güncelleme : 05-02-2021 16:25

Ankara'da Boğaziçi Direnişine Destek İçin Toplanan Gruba Biber Gazıyla Müdahale

Tutuklanan Boğaziçili öğrencilere destek amacıyla toplanan ve Çankaya'da basın açıklaması gerçekleştirmek isteyen gruba polis biber gazlı müdahalede bulundu. Müdahale esnasında çok sayıda eylemci gözaltına alındı.

Ankara'da Boğaziçi Direnişine Destek İçin Toplanan Gruba Biber Gazıyla Müdahale

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin AKP lideri Tayyip Erdoğan tarafından atanan kayyum rektöre karşı direnişi sürerken ülkenin dört bir yanında öğrenci dayanışması ve demokratik hak talebini sergilemek amacıyla gerçekleştirilen eylemlerin de görüntüleri gelmeye devam ediyor.

Hükumetin talimatıyla bu eylemleri engellemeye çalışan kolluk kuvvetleri, bugün Ankara'nın Çankaya ilçesinde Belediye Başkanlığı binası önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba da sert şekilde müdahale ettiği görüldü.

Kızılay'da gerçekleştirilen eylemde polis, protestocuları dağıtmak amacıyla biber gazına da başvurdu. Konur Sokak ve Mithat Paşa Caddesi yönünde dağılan eylemcilere polisin müdahalesi burada da sürdü.

Tutuklanan Boğaziçili öğrenciler için destek amacıyla toplanan gruptan da çok sayıda eylemci, polis müdahalesi esnasında gözaltına alındı.