Haberler
Giriş Tarihi : 04-03-2021 16:43   Güncelleme : 04-03-2021 16:43

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kadın Çalışanlarına '8 Mart' İzni

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde belediyedeki kadın çalışanların bir gün idari izinli sayılacağını açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kadın Çalışanlarına '8 Mart' İzni

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’yı geliştiren ve güzelleştiren projelerini kadın çalışanları ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlara bir gün idari izin verme kararı aldıklarını açıkladı.

Muhittin Böcek, memur, işçi tüm kadın çalışanlarının 8 Mart’ta izinli sayılacağını belirtti.

Belediye Başkanı Böcek, Antalya’yı planlı, kurallı, kimlikli bir kent haline getirmek için kadını erkeği tüm Büyükşehir personelinin özveriyle gece gündüz çalıştığını söyledi. Belediyede, vatmanlıktan, itfaiye erliğine, güvenlik görevlisinden, otobüs şoförlüğüne her kademede kadınların görev aldığını belirten Böcek, belediye hizmetlerine kadın eli değdiğini dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kadınların emeğine ve fikirlerine büyük önem verdiklerini belirterek, kadına verdikleri değerin bir göstergesi olarak genel sekreterlik dahil belediyenin en önemli makamlarını kadınlara emanet ettiklerini ifade etti.