Haberler
Giriş Tarihi : 09-01-2021 18:11   Güncelleme : 09-01-2021 18:11

Antalya Merkezli 5 İlde FETÖ Operasyonu: 32 Şüpheli Gözaltında

Antalya merkezli 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda FETÖ üyesi 32 kişi gözaltına alındı

Antalya Merkezli 5 İlde FETÖ Operasyonu: 32 Şüpheli Gözaltında

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 yıl süren istihbari çalışmanın ardından dün operasyon için düğmeye bastı. Antalya merkezli İzmir, Manisa, Aksaray ve Burdur'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda FETÖ'cü olduğu tespit edilen 32 şüpheli gözaltına alındı.

15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından yeniden oluşum içerisine giren FETÖ silahlı terör örgütünün Antalya'da yeni esnaf yapılanması içerisinde paravan Hurma Ticareti adı altında örgüte finans sağlandığı ortaya çıktı. Polis ayrıca, bağış- himmet adı altında para toplandığı, toplanan bu paraların sözde mağdur aile olarak nitelenen tutuklu, hükümlü, kamudan ihraç olmuş örgüt mensuplarının ailelerinin ayni ve nakdi ihtiyaçları için, ayrıca henüz deşifre olmamış üniversite eğitimi alan öğrencilerin ihtiyaçları için kullanıldığı belirtildi.

Şüphelilerin ayrıca, örgütsel birlikteliği sağlamak ve diri tutmak amacıyla örgüt üyeleri ile belirli aralıklarla toplantılar düzenlendiği ve toplantılara yer temini edildiği ve adli mercilerce işlemleri devam eden örgüt mensuplarını takip etme ve ihtiyacı olanlara avukat sağladığının tespit edildiği belirtildi.

Şüphelilerin evlerinde ve saklandıkları yerde yapılan aramalarda örgüt elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitap ve örgütsel doküman ve çok sayıda dijital materyal, TL, Euro ve Dolar cinsinden paranın ele geçirildiği öğrenildi.