Haberler
Giriş Tarihi : 20-03-2021 14:48   Güncelleme : 20-03-2021 14:54

Antalya'da Bir Köpeğe Tecavüz Edildi

Antalya'da kimliği belirsiz bir kişinin çalılık alanda köpeğe tecavüz ettiği iddia edildi.

Antalya'da Bir Köpeğe Tecavüz Edildi

Antalya Kepez ilçesi Baraj Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde kimliği belirsiz bir kişinin çalılık alanda köpeğe tecavüz ederken yakalandığı anlar cep telefonuna kaydedildi. Tecavüzcüyü engellemek için duruma müdahele eden vatandaşlar polise haber verdi.

Vatandaşların çektiği videoda, köpeğe tecavüz eden kişinin ıslak pantolonunu çektiği ve eline aldığı taşı sallayarak ''Gidin buradan'' diye bağırdığı görüldü.

Görüntüleri izleyen Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık, şahsın yakalanması ve yargılanması için suç duyurusunda bulundu. Bu olayları gerçekleştiren kişilerin artık ceza alması gerektiğini söyleyen Yanık, ''Dün Antalya’da yine iğrenç bir olay yaşandı. Köpek 5- 6 aylık bir yavru. Şahsın görüntüleri isimsiz olarak ihbar geldi. İzlemeye devam edemedik. Ancak görüntülerde köpek ve şahsın yüzü alelade gözüküyor. Bu işi her zaman yaptığı çok belli. Bu konuyla ilgili diyecek bir şey bulamıyorum” dedi.

Hayvan Hakları Yasası’nın bir an önce çıkması gerektiğini savunan Yanık, ''İnsanlar bir ceza almayacağını bildiği için kendileri ceza kesmeye çalışıyorlar. Böyle durumlarda darbeden kişiler yargılanıyor ama tecavüzcüler yargılanmıyor. Bir anca önce Hayvan Hakları Yasası’nın çıkmasını istiyoruz. Yıllardır bu yasanın çıkmasını bekliyoruz. Türk Ceza Kanunu’na göre de bu durum suç sayılıyor ama böyle durumlarda bu kişiler hakkında iddianame hazırlanmıyor ve para cezası ile serbest bırakılıyor. Çok üzüntülüyüm. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.