Haberler
Giriş Tarihi : 11-04-2021 12:28   Güncelleme : 11-04-2021 12:39

Antalya'da İşini Yapan Bir Avukatı Darbeden Magandalar Tutuklandı

Antalya'da icra memurlarıyla haciz işlemi için gittiği kafede, işletmeciler tarafından sopayla dövülen 26 yaşındaki Avukat Uğurcan Arslan ağır yaralandı. Menfur saldırının ardından gözaltına alınan 3 maganda tutuklandı.

Antalya'da İşini Yapan Bir Avukatı Darbeden Magandalar Tutuklandı

Antalya'da, haciz işlemleri için işletmelerine gelen avukatı döverek ağır yaralayan 3 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Olay, geçen cuma günü öğle saatlerinde, Muratpaşa ilçesine bağlı Çağlayan Mahallesi'nin Lara Caddesi üzerinde bulunan bir kafede meydana geldi. Avukatlar Bertan Kırankaya, Uğurcan Arslan ile haciz memuru ve bir polis memuru, borçları yüzünden haciz işlemi başlatmak üzere kafeye gitti. İşletme yetkilileri ile haciz işlemlerini tebliğ eden avukatlar arasında tartışma çıktı.

Bu sırada işletme sahibi magandalardan biri, eline aldığı 1,5 metre uzunluğundaki sopayla Avukat Uğurcan Arslan'a (26) saldırdı. Başına ve beline aldığı sopa darbeleri yüzünden ağır yaralanan Arslan için olay yerine 112 Acil Servis ekibi sevk edildi. Avukat Arslan, sağlıkçılar tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Olayın ardından 3 işletmeci maganda, polis tarafından gözaltına alındı. Olay yerinde bulunan 1,5 metre uzunluğundaki sopa ise delil amaçlı polis merkezine götürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Yaralı avukatın durumunun ise iyi olduğu bildirildi.

Mart ayında da Kocaeli'nde, Avukat Ersin Arslan, evine hacze gittiği bir maganda tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.