Haberler
Giriş Tarihi : 02-03-2021 14:11   Güncelleme : 02-03-2021 14:11

Antalya'da ''Osmanlı Kasabası Değiliz'' Diyen Belediye Osmanlı Tuğralı Saati Kaldırdı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Gazipaşa-Alanya Havalimanı kavşağında bulunan Osmanlı tuğrası figürlü saat, belediye tarafından kaldırıldı.

Antalya'da ''Osmanlı Kasabası Değiliz'' Diyen Belediye Osmanlı Tuğralı Saati Kaldırdı

Antalya Gazipaşa'daki Osmanlı tuğrası figürlü saat belediye tarafından yerinden kaldırıldı. Mart ayı meclis toplantısında AKP'li ve MHP’li meclis üyeleri tarafından gündeme getirilen konuyla ilgili açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, "Sizden başka 'orada bir tuğra görmek istiyorum' diyen olmadı. Büyük çoğunluk başka şeyler görmek istiyor. Havalimanı kavşağı olduğu için ve Gazipaşa isminin Atatürk tarafından verildiği için, Atatürk’ü ve Gazipaşa’yı anımsatan bir görsel istediler. Nasıl bir görsel olacağı konusunda karar vermiş değiliz. Sizlerin de görüşüne açığız. Tuğrayı düşündüğünüz, istediğiniz bir yer varsa oraya taşırız. Başkan olarak benim görüşüm, biz Osmanlı kasabası değiliz. Tamam saygımız sonsuz. Atalarımızdır. 16 Türk devletinden biridir ama Gazipaşa Osmanlı döneminde kurulmuş, yada Osmanlı eserlerinin yer aldığı bir kasaba, ilçe değil. Cumhuriyet döneminde kurulmuştur, ismini Atatürk vermiştir. Burası Atatürk, Gazipaşa ve havalimanı üçgeninde bir şeyler düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Çok arzu ederseniz, insanlar isterse oraya taşıyabiliriz. Biz her konuyu insanlara soruyoruz” dedi.

Yılmaz, daha önce tuğra ile ilgili toplantı yaptıklarını ve ''Ne istiyorsunuz'' diye sorduktan sonra aldıkları cevaba göre hareket ettiklerini de belirtti.