Haberler
Giriş Tarihi : 05-04-2021 22:55   Güncelleme : 05-04-2021 22:55

Apartman Yöneticisinden Büyük Terbiyesizlik: Köpekler ve Kuryeler Giremez

Adana’da bir binanın giriş kapısına yönetici tarafından “Köpekler ve kuryeler giremez” şeklinde bir yazı asıldı.

Apartman Yöneticisinden Büyük Terbiyesizlik: Köpekler ve Kuryeler Giremez

Edepsiz uyarı tepki çekerken Adana Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Yalçın Parmak, “Tepkimizi ortaya koyunca yazı değişti fakat önemli olan insanların zihniyetinin değişmesidir” dedi.

Çin virüsü salgını sebebiyle internetten yapılan alışverişler artarken kuryelerin iş yükü de çoğaldı. Alışveriş yoğunluğu yüzünden özellikle motorlu kuryelerin mesaileri günde 14 saate kadar çıktı. Motorlu kuryeler, hem yoğun çalışma saatleri hem de "müşteri şikayetleri" sebebiyle sorun yaşarken Adana’da utanç verici bir olay yaşandı.

Çukurova ilçesinde bulunan bir binanın yöneticisi, binanın giriş kapısına "Köpekler ve kuryeler giremez" yazılı bir kağıt yapıştırdı. Söz konusu binanın sakinlerinden birine sipariş getiren Adana Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Yalçın Parmak ise girişteki yazıyı görünce son derece müteessir oldu. Duruma çok üzülen Parmak, karşılaştığı yöneticiyi uyardığında ise sert bir tepkiyle karşılaşıp binadan kovuldu.

Yönetici, Kuryeyi Binadan Kovmuş

Olayın yaşandığı gün, her zamanki gibi müşteri isteği üzerine apartmana sipariş getirdiğini bildiren Parmak, girişteki yazıyı gördüğünde neye uğradığını şaşırdığını söyledi. Elindeki siparişi geciktirip müşteriyi mağdur etmemek adına apartmana girdikten sonra asansöre yöneldiği sırada birinin kendisini uyardığını söyleyen Parmak, “Seslenen kişi apartmanın yöneticisiymiş. Bana ‘Çok oyalanma, çabuk çık, asansörü kullanma’ diye tepki gösterdi. Bunun üzerine siparişimi merdivenle çıkarak bıraktım. Apartmandan geri çıkarken tekrar karşılaştık. Söz konusu yazının yanlış olduğunu ve kaldırmalarını istedim. Tekrardan tepki gösterip binadan kovdular” dedi.

Yazı Değiştirildi, Zihniyet Aynı

Yazıyı görünce çok şaşırdığını ve üzüldüğünü belirten Parmak, kuryeler olarak kırgın olduklarını belirtti. Gösterdiği tepkiden sonra ertesi gün yazının kaldırıldığını ve yerine "Bu apartmanda köpek beslemek yasaktır" yazısının asıldığını öğrendiğini söyleyen Parmak, bu nedenle konuyla ilgili şikayetçi olmadıklarını dile getirdi. Böyle konuların kendilerini yıprattıklarını vurgulayan Parmak, “Bu bizim mesleğimiz. Apartmanlara giriş-çıkış sebebimiz mesleğimiz gereğidir. Bu tarz söylemler onurumuza dokunuyor. Bir daha yaşanmasın istiyoruz. Tepkimizi ortaya koyunca yazıyı değiştirdiler fakat önemli olan insanların zihniyetinin değişmesidir” diye konuştu.

Terbiyesiz site yönetimi ise konuya ilişkin açıklama yapmak istemedi.