Haberler
Giriş Tarihi : 05-04-2021 15:09   Güncelleme : 05-04-2021 15:16

Apple, Reklam Filmi İçin Trabzonlu Mert'e Davet Gönderdi

Mustafa Mert Topal, ABD merkezli teknoloji şirketi Apple’a yaptığı reklam yüzü başvurusuna olumlu geri dönüş aldı.

Apple, Reklam Filmi İçin Trabzonlu Mert'e Davet Gönderdi

Lise öğrencisi Mustafa Mert Topal, ABD merkezli teknoloji şirketi Apple'ın internet ortamında başlattığı reklam yüzü ilanına başvurduktan sonra Apple'dan davet aldı.

“Arkadaşlarım arasında sürekli konuşuyorduk manken olma, oyuncu olma hayallerimizi. Onlarda sürekli bazı yerlere başvuru yapmamı söylüyorlardı. Bir gün yine böyle bir sohbetin ardından Apple'ın böyle bir ilan açtığını gördüm. ‘Neden olmasın' dedim kendi kendime. Ve başvuru yaptım. Sonrasında olumlu bir şekilde döndüler bana. Çok şaşırdım. Yazışmalar başladı. İngilizce yazışmalar yapılıyordu, çeviri ile yazışmalara karşılık veriyordum. Daha sonra internet üzerinden birkaç mülakata girdim. Kabul edildiğimi ve Amerika'ya gelmem gerektiğini söylediler. Durumu aileme ilettiğimde inanamadılar. Sonra yazışmaları onlara gösterdiğimde çok şaşırdılar. Bu bir fırsat. İyi bir ücret karşılığında gideceğim. 20 Nisan tarihinde yolculuğumuz başlıyor. 4 aylık bir süre orada kalacağım. Çekimlerin ardından Trabzon'a geri döneceğim. Kazandığım ücretle birlikte ben ve 3 kardeşimin eğitimine harcayıp babamla birlikte yatırım yapacağız” diyen Topal, milyonlar arasından seçildiğini söyleyerek heyecanlı olduğunu belirtti.

20 Nisan'da ABD’ye davet edilen Topal, yaşı tutmadığı için annesiyle birlikte ilk kez gideceği ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Apple Park Visitor Center'da reklam çekimlerine katılacak.

Yaklaşık 4 ay ABD'de kalacak olan Topal, reklam çekimlerinden kazanacağı parayla 3 kardeşinin eğitimlerinin gelişimine yönelik yatırım yapacağını belirtti.