Haberler
Giriş Tarihi : 22-08-2021 20:30   Güncelleme : 22-08-2021 20:30

Arabası Durdurulan AKP Milletvekilinden Polislere Hakaret ve Tehdit

Polisler tarafından arabasını durdurulan AKP milletvekilinin polise hakaret ve tehdit ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Arabası Durdurulan AKP Milletvekilinden Polislere Hakaret ve Tehdit

18 Temmuz günü Mersin’in Erdemli ilçesinde aracını çeviren trafik polislerine hakaret eden AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın görüntüleri ortaya çıktı. İddialara göre o polisler görevden alındı.

Aktarılan bilgilere göre Zeynep Gül Yılmaz’ı taşıyan otomobil, kurban bayramı öncesinde, otoyolda ihbar edildiği gerekçesiyle Mersin’in Erdemli ilçesinde durduruldu. Aracı durdurulan AKP Yılmaz, polislere “Şerefsize bak" diye hakaret etti.

Yaşanılan olayın görüntülerini sosyal medyadan paylaşan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesi, Mersin Erdemli’de bir polis uygulamasında AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, gelen ihbar üzerine kimlik sordukları için iki polisimize hakaret etmişti.  O gün bunu gündeme getirmiştim. Ancak bu durumu AKP Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz yalanlamıştı. Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP’nin gerçek yüzünü göreceksiniz” dedi.

Türk polisine hakaretin kabul edilemeyeceğini söyleyen, yaptırım uygulanması için Erdoğan ve Soylu'ya seslenen CHP’li Başarır,  “Üzülerek söylüyorum, AKP’li bir milletvekili şanlı Türk Polisi’ne ‘şerefsiz’ kelimesini kullanıyor, ‘arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor’ diyerek aşağılıyor. Mersinin Erdemli ilçesi için ‘her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum’ diyor. Buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya sesleniyorum: Bu görüntülerden utanmayacak mısınız? Bu sözleri herhangi bir başka partiden bir milletvekili söyleseydi, dünyayı yıkmıştınız, milliyetçilik dersleri vermiştiniz. Yandaş basınınız, trolleriniz linç etmişti. Bakalım şerefli Türk Polisine şerefsiz diyen bu milletvekili için bakalım ne yapacaksınız? Benim ülkemde her gün ağır çalışma koşulları nedeniyle polisler intihar ediyor, ama milletvekiliniz bu onurlu mesleği yapanlara şerefsiz diyebiliyor. Hepimiz biliyoruz ki AKP iktidarı bu ülkeyi algıyla yönetiyor. Yalanlarıyla, iftiralarıyla yönetiyor. Asıl gerçek bu videoda. Siz kendi milletvekillerinizi kendi yandaşlarınızı her ne söylerlerse söylesinler korursunuz ama bizlere söylemediğimiz, yapmadığımız halde iftira atarsınız. Bakalım, görevini yapmakta olan polisimize şerefsiz diyen milletvekilinizi partide tutacak mısınız?” sözlerini dile getirdi.

Polis ile Yılmaz arasında şu diyalog yaşandı:

POLİS: Plakanız otoyolda durmadan ihbar ediliyor. Sistemde milletvekili aracı olarak çıkmıyor.

YILMAZ: Yani bu benim sorunum mu?

POLİS: Bizim de sorunumuz...

YILMAZ: Uzaklaş. İçeri çemkiriyorsun, tükürük geliyor içeriye, uzaklaş. Kim ihbar ediyor benim arabamı. Senin adın ne?

POLİS: Ekipler, telsizden ihbar geliyor. HTS kayıtları.

YILMAZ: Ekibe tükürürüm. Böyle terbiyesizlik mi olur? Ne zaman Erdemli’ye gelsem bu pislikle uğraşıyorum.

….

YILMAZ: Adını verir misin sen?

POLİS: Bir saniye bilgi vereceğim.

YILMAZ: Ş…….. bak.

POLİS: Hanımefendi küfretmeyin, hakaret etmeyin lütfen.