Haberler
Giriş Tarihi : 01-10-2021 12:30   Güncelleme : 01-10-2021 12:44

Asiltürk Öldü: Cumhur İttifakı Yasa Boğuldu

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün ölümü ile birlikte Cumhur İttifakı yasa boğuldu.

Asiltürk Öldü: Cumhur İttifakı Yasa Boğuldu

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi altında tutulduğu Ankara Şehir Hastanesi'nde bugün öldü. Asiltürk, zatürreye bağlı nefes darlığı nedeniyle kaldırılan hastaneye kaldırıldığı zaman Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'na Asiltürk'ün Çin Virüsü aşılarını yaptırıp yaptırmadığına ilişkin bir soru sorulmuş, ancak Karamollaoğlu bu soruyu yanıtsız bırakmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca de Karamollaoğlu gibi bir tavır takınarak bir muhabirin kendisine sorduğu "Koronadan mı öldü?" sorusuna "Daha bu konu ve genel birtakım bilgilerin hasta yakınlarının rızası olmadan söylemenin doğru olmadığı kanaatindeyim" yanıtını verdi.

Asiltürk'ün cenaze namazı yarın öğle namazının ardından Hacı Bayram Veli Camii'nde kılınacak ve Asiltürk namazın ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda gömülecek.

Asıl Adı 'Durmuş Durduyan'

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün asıl adının Durmuş Durduyan olduğu ve adını sonradan değiştirdiği ortaya çıkmıştı.

Cumhur İttifakı Yasa Boğuldu

Asiltürk'ün ölümü ile birlikte Saadet Partisi camiasının yanı sıra Cumhur İttifakı da yasa boğuldu. AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu gibi isimlerin yanı sıra siyasa ümmetçi camianın tanınmış simalarından İhsan Şenocak, Esra Elönü gibi isimler de taziye mesajı yayımladı.