Haberler
Giriş Tarihi : 13-09-2021 23:43   Güncelleme : 13-09-2021 23:43

Asrın Yalakası Mehmet Barlas: Meral Akşener İçin Doğru Olan Erdoğan'ın Elini Öpmektir

Mehmet Barlas Sabah gazetesinde yayımlanan yazısıyla Meral Akşener'e saldırdı.

Asrın Yalakası Mehmet Barlas: Meral Akşener İçin Doğru Olan Erdoğan'ın Elini Öpmektir

Sabah gazetesinin Başyazarı Mehmet Barlas'ın "İçi boş spekülasyonlar" başlığı ile kaleme aldığı yazıda "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu herhalde ondan bir şey olacağı sanılarak siyasete sokulmadı. Kılıçdaroğlu'nu bir kaset komplosu ile CHP'nin başına getirenler asıl Deniz Baykal'ı yok etmek istiyorlardı. Bunun yerine Cumhuriyet Halk Partisi yok oldu. 9 seçimde de yenildi. Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tayyip Erdoğan yerine Cumhurbaşkanı olacağını düşünmek bir cadı masalı hayal etmekten farksızdır" dedi.

Meral Akşener'e yönelik de tahkir edici sözler söyleyen Barlas, "Bu hanım politikacının, Başbakan Tansu Çiller'in içişleri bakanı olduğu zaman en seçkin davranışı Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller'in elini öpmekti. Şimdi onun için doğru olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öpmektir ama bunun yerine Erdoğan'a karşı ileri geri konuşmayı siyaset yapmak sanıyor" ifadelerini kullandı.

Muhalefetin muhtemel cumhurbaşkanı adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu gibi isimleri de küçümseyen Barlas, "Kısacası siyasi yorumculuk yapacağım diye olmayan şeyleri olacak gibi gündeme sürmek komiktir" dedi.