Haberler
Giriş Tarihi : 08-06-2021 10:08   Güncelleme : 08-06-2021 10:08

Atatürk'e Hakaret Eden İmamı Kınama Önerisi AKP Oylarıyla Reddedildi

CHP'li üyelerin sunduğu 'Atatürk'e hakaret eden imam Mustafa Demirkan'ın kınanması' önerisi AKP'li üyelerin oylarıyla reddedildi.

Atatürk'e Hakaret Eden İmamı Kınama Önerisi AKP Oylarıyla Reddedildi

Fındıklı'da haziran ayı meclis toplantısında Ayasofya’da Atatürk’e “Zalim ve kafir” diyen imam Mustafa Demirkan'ı kınama önerisi sunan CHP'li üyeler AKP'li üye engeliyle karşılaştı. 

CHP'li üyelerin sunduğu 'kınama' önerisi AKP'li üyeler tarafından kabul edilmedi. CHP’li Ercüment Şahin Çervatoğlu, konu hakkında açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çervatoğlu, “Bugün gerçekleşen Haziran Ayı Olağan Belediye Meclisi Toplantımızda gündeme ek iki öneri sunduk. Bunlardan biri Uygur Türklerine yapılan zulmün kınanması, diğeri ise Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden camii imamının kınanmasıydı. Uygur Türklerine yapılan zulmün kınanması oy birliği ile geçerken, Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaretin kınanmasını AKP Grubu reddetti ve oy çokluğuyla geçti. AKP grubu ülkemizin kurucusuna yöneltilen “zalim ve kafir” gibi hakaretleri onaylamış oldu. Ne diyelim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.