Haberler
Giriş Tarihi : 31-05-2021 20:42   Güncelleme : 31-05-2021 20:42

Atatürk'e Hakaret Eden Mürteci Hakkında Bir Skandal Daha

Ayasofya'daki programda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ederek "Zalim ve kafir" diyen Mustafa Demirkıran hakkında bir skandal daha ortaya çıktı.

Atatürk'e Hakaret Eden Mürteci Hakkında Bir Skandal Daha

Ayasofya'daki programda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gözlerinin önünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan mürteci imam Mustafa Demirkıran hakkında bir skandal daha ortaya çıktı. Demirkıran için İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi tarafından Şubat 2020’de TBMM’ye soru önergesi verildiği öğrenildi.


Ciddigazete’nin haberine göre, Bahşi, önergesinde adrese teslim kadro uygulamalarının olduğu ve bunun önüne geçilmesi için Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından çalışmalarının olup olmadığını yöneltirken Atatürk’e “Zalim ve kafir” diyen Demirkıran için ise Yakındoğu Üniversitesinde ders verdiği iddiasının yanıtlanmasını isteyen önerge sunduğu belirtildi.

15 Aydır Cevap Yok

Soru önergesinin üzerinden tam 15 ay geçmesine rağmen hala cevap verilmediği belirtilirken Bahşi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile geçtiğimiz yıl şubat ayında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un cevaplandırmasını istediği “YÖK Başkanının hiçbir akademik kariyeri olmayan kayınpederi Mustafa Demirkan’ın Yakındoğu Üniversitesinde ders verdiği doğru mudur?” şeklinde yer alan soru önergesini hatırlattı.

Öte yandan Bahşi “O kürsülerden Türkiye Cumhuriyetinin kurucusuna hakaret eden bu zihniyetin Türk Milletine hesap vereceği gün yakındır...” paylaşımı ile tepksini dile getirdi.