Haberler
Giriş Tarihi : 26-03-2021 12:32   Güncelleme : 26-03-2021 12:32

Avrasya Tüneli'nde Doğum Yaptı

İki kıtayı birbirine bağlayan Avrasya Tüneli'nde doğum gerçekleşti.

Avrasya Tüneli'nde Doğum Yaptı

İstanbul Kartal'da yaşayan Seda Giray-Deniz Giray çifti, Seda Giray'ın sabahın erken saatlerinde başlayan doğum sancıları üzerinde Bahçelievler'deki hastaneye gitmek üzere yola çıktı. Polisin yardımıyla emniyet şeridinden seyrederek Avrasya Tüneli'ne vardıklarında sancıları giderek artan Anne Seda Giray doğum yapacağını anlayarak pozisyonunu aldı ve bebeğini Avrasya Tüneli'nde dünyaya getirdi.

106 metre derinlikte doğum yapan öğretmen Seda Giray, "Avrasya Tüneli'ne girdiğimde hamileydim, çıktığımda oğlumuz kucağımdaydı" dedi.

Anne Seda Giray, olayı şöyle anlattı:

"Bahçelievler'de doktorumuz. Onun yanına gelmemiz gerekiyordu. Sancı saat 05.00 gibi başladı ama evden çıkıp buraya gelinceye kadar sancılar çok şiddetlendi. Ben de doğuracağımı anlayınca kendimce pozisyon aldım arabanın ön koltuğunda. Baktım ki bebek geliyor... Nasıl olsa kadınlar eskiden de bu şekilde doğuruyordu, aklıma onlar geldi. Tabii acı, sancı hepsini yaşadım. Biraz yüksek sesle bağırmış, çağırmış da olabilirim ama bebek baktım ki geliyor artık, onu doğurmak zorunda olduğumu anlayınca, gerekeni yapmak durumundaydım. Çünkü onu anne karnında bırakmaya çalışmak hayatını tehlikeye atmak anlamına geliyordu. Sonra bir baktık geldi. Kafası gelince artık devamını almak durumunda kaldım. Kafası çıkınca, kafasını tuttum ve kucağıma yatırdım. Çok da sakin bir şekilde doğdu oğlum sağ olsun... Avrasya Tüneli'ne girdiğimde hamileydim. Çıktığımda artık oğlumuz kucağımızdaydı. Doğmuştu. Bizim için gerçekten unutulmaz bir an. Biz şanslıyız, bebeğimizi babamızın da gayretiyle sağlıkla kucağımıza aldık"