Haberler
Giriş Tarihi : 10-06-2021 15:56   Güncelleme : 10-06-2021 16:06

Aylin Sözer'i Katleden Kemal Ayyıldız İçin İstenen Ceza Belli Oldu

Öğretim üyesi Dr. Aylin Sözer'i öldüren Kemal Ayyıldız hakkında 5 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 35 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Aylin Sözer'i Katleden Kemal Ayyıldız İçin İstenen Ceza Belli Oldu

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Eğitim Fakültesinde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer'i boğazını keserek öldüren Kemal Ayyıldız hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Kemal Ayyıldız’ın 'tasarlayarak, bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürme suçundan' ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edilmesi istenirken  Ayyıldız’ın, ayrıca 'silahla konutta nitelikli yağma' suçundan 10 yıldan 15 yıla, 'mala zarar verme' suçundan 8 aydan 6 yıla, 'banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması' suçundan 9 aydan 4 yıl 6 aya, 'bina veya eklentileri içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında nitelikli hırsızlık' suçundan da 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Ayyıldız hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 35 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame  Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Ayyıldız'a IBAN Gönderen Kişiye de Hapis İstemi 

Sanık Murat D.'nin de olay günü Kemal Ayyıldız’a IBAN numarası göndererek, 'banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması suçuna teşebbüs' ettiği gerekçesiyle, 9 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.