Haberler
Giriş Tarihi : 02-10-2021 16:43   Güncelleme : 02-10-2021 16:43

BAE Yönetimi Organize Suç Örgütü Lideri Peker'i Susturdu

Suç örgütü lider Sedat Peker'in siyasi paylaşımlarına BAE tarafından kısıtlama getirildi.

BAE Yönetimi Organize Suç Örgütü Lideri Peker'i Susturdu

Suç örgütü lideri Peker‘in ‘siyasi paylaşımlarına’ kısıtlama getiren BAE, bunu aracılar üzerinden yapmasını da yasakladı. BAE yönetiminin, Peker’e yasağı ihlal ederse ‘iletişimden uzak bir yere gönderme’ uyarısı yaptığıda öğrenildi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), suç örgütü lideri Sedat Peker’in paylaşımlarını engellemeyi sürdürüyor. BAE yönetimi, ‘can güvenliğini’ gerekçe göstererek Peker’in video çekmesini ve Twitter’dan ‘siyasi paylaşım’ yapmasını yasaklamıştı. Peker de bunun üzerine son paylaşımlarını gazeteci Erk Acarer aracılığıyla yapmıştı.

İsmail Saymaz’ın haberine göre BAE, 1 Ekim’de yeni bilgiler paylaşacağını duyuran Sedat Peker’e yeni kısıtlama getirdi. Dubai yönetimi Peker’in başka bir kişinin hesabından da tweet atmasını kısıtladığını söyledi.

Yazmaz'a göre Peker’e paylaşım yapması durumunda ‘kendisinin elektronik iletişimden uzak bir yere konulacağı’ bilgisi de kendisine söylendi. Bir diğer yandan yakınları, Interpol’ün Peker hakkında 13 kez kırmızı bülten çıkarma talebini reddettiğini öne sürdü.