Haberler
Giriş Tarihi : 10-10-2021 10:29   Güncelleme : 10-10-2021 12:14

Bahçeli 'Barınamıyoruz' Diyen Öğrencilere 'Terörist' Dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları'nın düzenlediği kurultayda barınma sorunu yaşayan öğrencileri hedef aldı.

Bahçeli 'Barınamıyoruz' Diyen Öğrencilere 'Terörist' Dedi

Ülkü Ocakları'nın düzenlediği "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"na katılan Bahçeli, burada yaptığı konuşmada ülkücü gençlere ellerinde kalem ve "Zülfikar" bulundurma tavsiyesinde bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi'nde atanmış rektörü protesto eden öğrencileri hedef alan Bahçeli, "Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları nöbetçi ve niyeti karanlık taşeronlardır" diye konuştu.

"Barınamıyoruz" eylemine katılan öğrencileri de hedef alan Bahçeli, "Yurt diyerek banklarda yatmak da neyin nesidir? Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Gezi Parkı olaylarında iç isyana kalkışan bunlardır. 6-8 Ekim olaylarında Türkiye'yi karıştırmak isteyenler bunlardır. Duvarlara 'Zulüm 1453'te başladı' yazan soysuzlar bunlardır. PKK'nın, DHKP-C'nin tasması boğazlarına geçen bunlardır. Kopuklar, kaçaklar, çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır" dedi.

Ülkü Ocakları'nın Terör Örgütü Olup Olmadığına İlişkin Araştırma Kararı

ABD Temsilciler Meclisi'nin Ülkü Ocakları'nın bir terör örgütü olup olmadığına ilişkin araştırma kararına tepki gösteren Bahçeli, "ABD Temsilciler Meclisi terörist görmek istiyorsa, Ülkü Ocakları'na değil yeni dost ve müttefiki yanaşmalarına bakmalıdır. Ülkü Ocakları'ndan terörist değil, terörizmin can düşmanı çıkar. Ülkü Ocakları'nda haydut değil, haydutları dünyayı dar edecek inanmışlar yetişir. Açık açık söylüyorum; sizden korkan sizin gibi namert olsun. Sizden kaçınan sizin gibi çürüyüp gitsin. Davamızdan dönersek de gök girsin, kızıl çıksın.

Bizim yönümüz geleceğe doğrudur. Millet ne diyorsa ona bakarız. Ülkü Ocakları Türk milletinin son umududur. Sayılmayız parmak ile kırılmayız vurmak ile, sanıyorlar ki biz sussak mesele kalmayacak. Sussak, tarih susar mı? Hakikat susar mı? Şehitler kervanı susar mı? Milliyetçi ülkücü gençlik tam bağımsızlık yanlısıdır. İstisnasız ve hoşgörüyle demokrasinin yanındadır. Meselemiz büyüktür, mesuliyetimiz ağırdır. Milliyetçi ülkücü hareketi susturmak istiyorlar.

Türk milleti sömürge olamaz. Türk milleti saldırıları püskürtmüş, oyunları bozmuştur. Sizler var olduğunuz sürece bacamızda baykuş öttürmeyeceğiz. Yerimizi tavan arası görenlere fırsat vermeyeceğiz. Geleceğin yol haritasını çizeceğiz" ifadelerini kullandı.

Gençlerin sosyal medyada geçirdiği zamanı eleştiren Bahçeli, "Sosyal medya platformlarının bu haliyle devamı, geleceğimiz için ciddi risk ve tehditler içermektedir. En başta Türk gençliğinin sosyal medyayı ve interneti doğru, dengeli, kıvamında ve bilgi amaçlı kullanımı sosyal barış ve toplumsal huzur açısından mühimdir. Türk aile yapısı, bugün kitle haberleşme vasıtalarının saldırısına, çok cepheli tahribatına maruzdur. Kuşkusuz buna karşı yasal tedbirler geliştirmek, sosyal dokumuzu ve öz değerlerimizi korumak zorundayız. Sosyal medya 'biz' duygusunu törpülerken, aynı evde birbirine yabancılaşan insanları da ortaya çıkarmıştır" dedi.