Haberler
Giriş Tarihi : 03-02-2021 19:13   Güncelleme : 03-02-2021 19:13

Bahçeli: Boğaziçi'ne Destek Vermek Teröre Destek Vermektir

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yaptığı paylaşımda Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine destek vermenin teröre destek vermek olduğunu savundu.

Bahçeli: Boğaziçi'ne Destek Vermek Teröre Destek Vermektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin atanmış rektör Melih Bulu'ya karşı yaptıkları eyleme destek vermenin teröre destek vermekle aynı olduğunu savundu. Yaşanan olayları sert bir dille eleştiren Bahçeli, öğrencilerin ve teröristlerin birbirine karıştığını söyledi.

Bahçeli, paylaşımında "Boğaziçi Üniversitesi’nde Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor. Üç beş şuursuz öğrenciyi paravan yapan terör örgütü mensupları ateşe körükle gidiyor. Eşkıyalar Boğaziçi’ne tutunarak ülkemize meydan okuyor. Öğrenci başka terörist başkadır. Aynısı Boğaziçi Üniversitesi’nde olduğu gibi, bu ikisi birbirine karışırsa, yani teröristler öğrenci kisvesine ve kimliğine bürünürse ne huzur ne de sükûnet kalacaktır. Bu işin şakası yoktur. Ağırlaşan meselenin hafife alınacak tarafı yoktur” ifadelerini kullandı.

Paylaşımının devamında sert tutumunu devam ettiren Bahçeli, "En son vuku bulan olaylarda 108 kişi emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alınmıştır. Bunlardan 101 kişinin söz konusu üniversiteyle ne bağı ne de bağlantısı vardır. Üstelik 79’u da DHKP-C ve TKP-ML örgüt üyesidir. Ne zamandır teröristler öğrenci olmuştur? Türkiye’nin böyle evlatları yoktur. Çocuk veya öğrenci dedikleri vandaldır, barbardır, gözlerini kan ve nefret bürümüştür. Bu tip bayağı senaryoları çok gördük. Şiddet sahnelerini geçmişte çok yaşadık. Hiç kimse heveslenmesin, Türkiye terör diline teslim olmayacaktır" şeklinde konuştu.