Haberler
Giriş Tarihi : 07-03-2021 23:13   Güncelleme : 07-03-2021 23:13

Bahçeli İstedi, O Görüntüye Soruşturma Açıldı

Aydın'da 92 yaşındaki kadının öldürülmesi olayında katil zanlısının adliyeye sevk edildiği esnada alınan görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldı.

Bahçeli İstedi, O Görüntüye Soruşturma Açıldı

İçişleri Bakanlığı, Aydın'da öldürülen 92 yaşındaki kadının katilinin adliyeye sevki sırasında elindeki dövmenin basına yansıması konusunda bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için 2 başmüfettiş görevlendirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Aydın'da, 92 yaşındaki bir kadının canice işlenen bir cinayet sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından, failin adliyeye kelepçeli bir şekilde götürülmesi esnasında elindeki dövme görüntüsünün yansıması ile ilgili olarak herhangi bir ihmal ya da kasıt bulunup bulunmadığının soruşturulması için Bakan onayı ile bir Mülkiye Başmüfettişi ve bir Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir."

MHP lideri Devlet Bahçeli, olayın hemen ardından yaptığı açıklamada, "92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur" demişti.