Haberler
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:23   Güncelleme : 31-03-2021 16:23

Bahçeli Yine Gazetecileri Hedef Gösterdi

Daha önce adını telaffuz ettiği gazeteciler saldırıya uğrayan MHP lideri, bugün bir kez daha sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla bazı gazetecileri adını anarak hedef tahtasına oturttu.

Bahçeli Yine Gazetecileri Hedef Gösterdi

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çıkışıyla yeniden başlayan erken seçim tartışmalarını sosyal medya hesabından değerlendirdi.

Art arda yaptığı çok sayıda paylaşımla Kılıçdaroğlu'na yüklenen Bahçeli'nin cümleleri arasında bir kez daha bazı gazetecilerin adının anılması endişe yarattı. Geçtiğimiz yıllar içinde Bahçeli'nin adını andığı birçok gazeteci, kalabalık gruplar tarafında saldırılara uğramış ve linç edilmeye çalışılmıştı.

Bahçeli'nin hedefindeki gazetecilerin adlarının da geçtiği açıklamalarının ilgili bölümü şöyle:

"Kılıçdaroğlu, HDP’li işbirlikçileri ve İP’li yoldaşları devamlı Sonbaharda seçim olabileceğini konuşuyorlar. Yok diyoruz, anlamıyorlar. Seçim zamanında olacak diyoruz, zihni melekeleri tıkalı olduğundan algılayamıyorlar.

Daha ilginci, televizyon ekranlarında sabit ama haftalık ücret mukabilinde yorum yapan bildik isimler, Kılıçdaroğlu’ndan aldıkları asparagas sufleleri cansiperane savunuyorlar, servis ediyorlar, nöbetleşe gündem işgaline soyunuyorlar. Ne söylesek nafile, hep aynı havadalar. 

Mesela, Necdet Saraç, Şaban Sevinç, Ali Haydar Fırat, Hakan Bayrakçı, Orhan Bursalı ve Sevilay Yılman’a varıncaya kadar farklı televizyon ekranlarda CHP’nin hem sözcülüğünü hem seçim kulisi yapan ücretli tetikçilere üzülüyorum, durmadan yırtınıp kendilerini paralıyorlar. 

Bunların karşısında beşlik simit gibi dizilen bazı gazeteci ve eski siyasetçiler de evet haklısınız, ama diyerek söze başlayıp acayip gerdan kırıyorlar. Erken seçim siparişini Okyanus ötesinden mi berisinden mi aldıkları muamma olsa da, kukla gibi oynatılıyorlar."

Tartışma Yine Mahalle Kavgasına Döndü

MHP lideri Bahçeli, açıklamalarının devamında Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisine yönelik eleştirilerine de bir kez daha alışılageldik üslubuyla cevap verdi:

"Kılıçdaroğlu, bizim halı olduğumuzu söylemiş. O halde sıkıyorsa, yiyorsa, cesareti varsa gelsin de üstümüze bassın. Halı değiliz, ama haya sahibiyiz, vatan ve millet sevdalısıyız. Bu iftirayı atanların haysiyetlerinin kimler tarafından çiğnendiğini hem biz hem de millet biliyor."