Haberler
Giriş Tarihi : 13-10-2020 11:52   Güncelleme : 13-10-2020 12:01

Bahçeli'den Erken Seçim Açıklaması: Her Şeyin Bir Vakti Var

MHP lideri Bahçeli, kendisine ülkeyi erken seçime götürme çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu'na "Seçim isteği sipariştir, aynı zamanda hezeyandır" sözleriyle yanıt verdi.

Bahçeli'den Erken Seçim Açıklaması: Her Şeyin Bir Vakti Var

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP ile kurulan ittifaktan sonra Türk dünyası konusunda pasif bir kimliğe büründüğü yönünde sıkça eleştirilerle karşılaşan MHP Genel Başkanı, Doğu Türkistan başta olmak üzere Türk dünyasının meselelerini gündeme taşıyan muhalefet partilerine tepki gösterdi. Bahçeli, "Doğu Türkistan meselesinin tekrar gündeme getirilmesi tesadüf değildir MHP hiçbir telkine alet olmayacaktır" sözleriyle Türk dünyasına ilişkin eleştirilere konu olan mevcut tutumlarını koruyacaklarını vurgulamış oldu.

MHP liderinin grup toplantısındaki açıklamalarından satır başları şöyle:

Dağlık Karabağ'da Ateşkes Eleştirisi

"Ermenistan kanserlidir, kemoterapisi Türkiye ve Türk düşmanlığıyla yapılmaktadır. Ermenistan çatışmasının ateşkes, diyalog, diplomasi gibi kandırmacılarla çözüm teklifleri tuzaktır.  Masumları öldüren ülke Ermenistan’dır. Geçen hafta ne demişsem aynı noktadayım. İki ülke arasında masa kurma önerileri Dağlık Karabağ davasını karalamaktan başka mânâya gelmemektir.  Terörist devlet Ermenistan Dağlık Karabağ’dan çekilmeli. Azerbaycan Türklüğün öz yurdudur.

Görüşme ve temas trafiğiyle Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’dan bütünüyle çekilmeleri hayaldir, güç kullanarak vatan toprakları alınacaktır. Ateşkesi ihlal eden beklenildiği gibi Ermenistan olmuştur.

Katille pazarlık kurşun, bomba olarak fatura edilmiştir. Azerbaycan’ın ateşkes uyulduğunu, aktif savaş faaliyetlerinin yürütülmediğini basa basa açıklaması Ermenistan’ı cesaretlendirmektedir. Dağlık Karabağ masada değil terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır.

Dağlık Karabağ, kahramanlık ve silah zoruyla Azerbaycan’a geçmelidir. Ateşkes ve diplomatik görüşmeler bundan sonra ele alınmalıdır. Ermenistan bu çatışma sürecinden güçlenerek çıkarsa gelecek Azerbaycan Türklüğü için çok ağır sonuçlara yol açacaktır. Türkiye de bunun sarsıcı değişimlerine katlanmak zorunda kalacaktır. Bakü’yü hedef yapanlar Erivan’ın da bir gece ansızın bedel ödeyeceğini ne akıllarından ne de kabus dolu anılarından çıkarmamaları hayatları ve güvenlikleri açısından en makul davranıştır.  Bizden söylemesi. Türk milleti bilendir, beklenendir, adaletin nişanesidir,  Dağlık Karabağ’da yaşanan sıcak çatışmalarının yankı ve yansımaları sırasıyla gün yüzüne çıkmaktadır."

"Çizgimizde Kırıklık Yoktur"

"Doğu Türkistan meselesinin tekrar gündeme getirilmesi tesadüf değildir MHP hiçbir telkine alet olmayacaktır. CHP bize göre Uygur Türklüğü konusunda parmak sallayamaz, tavsiyede bulunamaz. Onlar Moskova yolu gözlerken biz esir Türklerin davasıyla nefes alıyorduk. Çizgimizde kırıklık yoktur.

CHP kim Doğu Türkistan’ı savunmak kim. Hele bir de serok Ahmet var ki gürültü patırdı çıkarmakta üzerine yoktur.  Satmak senin işindir. Pazarlar Sen Doğu Türkistan’ın haritada yerini bilmiyorken milliyetçi hareketin kalbi bu sevdayla çarpıyordu.

Sen git Kobanici yoldaşlarınla kucaklaş. Aklının ermediği konularda yorum yapma. Masken düşer, çamurlu yerlerde yürüme üstün başın batar. Zilletin ortakları bilmedikleri Doğu Türkistan’ı gündeme getiriyorlar."

"MHP Sandığın 2023 Yılında Kurulmasından Yana"

"CHP Genel Başkanı’nın seçim isteği sipariştir, aynı zamanda hezeyandır. Kaçış sendromu yaşayan Kılıçdaroğlu düne kadar erken seçime karşı olduğunu söylüyordu. CHP’ye oy veren kardeşlerin bile şaşkınlıkla soruyor.

Terazi var tartı var, her şeyin bir vakti var, beklemesini bil. Sakın ha tedbiri elden bırakma. MHP, sandığın 2023 yılında kurulmasından yana. Erken seçim tartışması boşuna emek israfıdır. 

Anket aldatmalarını millet iradesi yıkıp geçecektir."