Haberler
Giriş Tarihi : 05-10-2021 16:49   Güncelleme : 06-10-2021 19:53

Bahçeli'nin Kebapçıları Terörist İlan Etmesinin Ardından Erdoğan da Öğrencileri Terörist Olmakla Suçladı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu.

Bahçeli'nin Kebapçıları Terörist İlan Etmesinin Ardından Erdoğan da Öğrencileri Terörist Olmakla Suçladı

AKP'li Cumhurbaşkanı, 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde üniversite öğrencilerinin barınma sorununa dikkat çekmek için başlatılan "Barınamayanlar" eylemlerine tepki gösterdi. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "rektörünün arabasının üstüne çıkıp orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi kabullenemediğini" belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bize böyle öğrenciler gerekmez. Öğrenci, her şeyden önce irfanın, ilmin kendisini güçlendirdiği insan olmalıdır. Halbuki üniversiteye girmenin ayrı dert, okuyup bitirmenin ayrı sıkıntı olduğu dönemlerden bugünkü kapasiteye ulaşmış olmamız tarihi başarıdır. Rektör aracın içinde, siz önünü kesip aracın üstüne çıkıp tepiniyorsunuz. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir." ifadelerini kullandı.

"Nedir o Allah aşkına? Parklarda, bankların üzerinde sereserpe yatanlar... Bunlar öğrenci mi? Ne alakası var ya?" şeklinde konuşan Erdoğan, bu öğrencilerin "Gezi'de olduğu gibi buralarda terör estiren teröristler" iddia etti. "Gelişmiş ülkeleri dahi geride bıraktığımız kapasitemiz var" diyen Erdoğan, üniversite öğrencilerinin barınma sorunu olmadığını ve yurtların otel standardında olduğunu da söyledi. Üniversitelerde eğitim öğretimin kesintisiz sürmesinde kararlı olduklarını ifade eden Erdoğan, yeni kurulan üniversitelerin her geçen gün daha da güçlendiğini savundu.