Haberler
Giriş Tarihi : 12-11-2020 23:21   Güncelleme : 12-11-2020 23:21

Bakan Akar Çözüm Sürecini Savundu: Çözüm Süreci Çok Önemli Olmuştur

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, çözüm sürecini savundu.

Bakan Akar Çözüm Sürecini Savundu: Çözüm Süreci Çok Önemli Olmuştur

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kürtçü terör örgütü PKK'ya karşı onlarca tavizin verildiği, terörün yükselişe geçtiği, üniversitelerde teröristlerin kol gezdiği "çözüm sürecini" savundu. Basın mensuplarına yaptığı konuşmada Akar, "sürecin Kürt sorunu ve terörün bitmesi adına önemli bir süreç olduğunu fakat PKK'nın bunu istismar ettiğini" savundu.

Akar'ın konuşması tam olarak şöyle;

"2013-2014 çözüm sürecine karşı çıkanlar var. Buna ne gerek vardı gibi. Çözüm süreci gerçekten çok önemli olmuştur. Devlet bütün şefkatini sabrını göstermiştir. Terörü bitirin oturalım bu işi çözelim demiştir. Ne oldu Antep, Akara, İstanbul yüzlerce kişi katlettiler. Cevap bu oldu. Bunun üzerine ne oldu. Burada yapılan şeylerin karşılığı bu olunca 24 Temmuz'da bu katliamlardan sonra gerçekten büyük çaplı terör hedeflerinin hepsi vuruldu havadan 24 saat 48 saat. Sonra dağlara girildi çıkılmaz denilen yerler çıkıldı. Mehmetçik altını üstüne getirdi. Dağlarda başarılı olamayacağını anlayan teröristler şehirlere gitti. Mehmetçik oraya girdi kazdığı çukurlara onları gömdü. İnşallah bu asil milleti bu beladan kurtaracağız."

Çözüm sürecinde hükümeti en çok eleştiren isimlerden biri olan Devlet Bahçeli'nin ve parti kurmaylarının Akar'ın kurduğu cümlelere cevap verip vermeyecekleri merak ediliyor.