Haberler
Giriş Tarihi : 03-10-2020 20:39   Güncelleme : 03-10-2020 20:39

Bakan Ersoy'un Kardeşinin Şirketi Atlas Global Çalışanlarına 10 Aydır Ödeme Yapmıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un kardeşi Ali Murat Ersoy'un sahibi olduğu iflas eden havayolu şirketi Atlas Global'in 10 aydan beri çalışanlarına ödeme yapmadığı ortaya çıktı.

Bakan Ersoy'un Kardeşinin Şirketi Atlas Global Çalışanlarına 10 Aydır Ödeme Yapmıyor

İflas eden havayolu şirketi Atlas Global'den parasını alamayan eski çalışanları, şirket sahibi Ali Murat Ersoy'un İstinye'deki evinin önünde eylem yaptı.

10 aydır içeride kalan maaşlarını ve tazminatlarını alamadıklarını söyleyen eylemciler, üzerinde Atlas Global logosu bulunan maket uçağı ateşe verdi. Atlas Zedeler Adalet Platformu'nu (AZAP) kuran eylemciler, “Emek hırsızı Murat Ersoy” sloganı atarak ve “Demirin tuncuna patronun Ersoy’una kaldık”, "Sözünü tut Murat Ersoy" dövizleri ile Ali Murat Ersoy’u protesto etti.

Patron Ödeme Yapmıyor Bizimle Oyun Oynuyor. 

Yaşadığı mağduriyeti anlatan işçilerden bir tanesi, ‘’Ortada kaldık. Ben bir yıllık çalışanım ve aşağı yukarı 12 bin TL alacağım var. Bir işe de giremiyorum, işsizlik maaşı da alamıyorum. Patron oyun oynuyor gibi. Önce vereceğiz dedi. Çalışanları çağırdı ve ‘Bazı haklarınızdan vazgeçer benimle anlaşırsanız paranızı alırsınız’ dedi. Çoğu personel bunu kabul etti. Ama kabul edenlerin de etmeyenlerin de parasını ödemedi. Çok ihtiyacı olan bazı işçilere ödeme yapacağını söylemiş; bazı işçilerin parasını verip bazılarınınkini vermeyerek bizi bölmeye çalışıyor. Psikolojimizle mi oynuyor, oyunlar mı oynuyor? 31’ine kadar vereceğim deyip üstünden iki ay geçmesine rağmen vermiyorsa ya bizimle oyun oynuyor ya da bizi bölmeye çalışıyor demektir’’ ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un kardeşi, Ali Murat Ersoy'un sahibi olduğu şirket 2019 yılının Kasım ayında uçuşlarını durdurma kararı almış, 14 Şubat’ta iflas başvurusunda bulunmuştu.