Haberler
Giriş Tarihi : 04-09-2021 18:49   Güncelleme : 04-09-2021 18:49

Bakan İmam Hatipliler Kurultayına Katıldı: Beyaz Toros Zihniyetiyle Mücadele Edeceğiz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Önder İmam Hatipliler Derneği’nce düzenlenen 18’inci İmam Hatipliler Kurultayı'nda açıklamalarda bulundu.

Bakan İmam Hatipliler Kurultayına Katıldı: Beyaz Toros Zihniyetiyle Mücadele Edeceğiz

Önder İmam Hatipliler Derneği’nce düzenlenen 18’inci İmam Hatipliler Kurultayı'na Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici katıldı. Kurultayda Adalet Bakanı Gül açıklamalarda bulundu.

Yeni anayasa ve adalet konularında açıklamarda bulunan Gül “Birileri statükodan memnun olur. Neden? Statüko onların ekmek kapısıdır. Ama statükoyla da mücadele edeceğiz. Reformlarımızı bu milletin lehine değiştireceğiz. Statüko, beyaz Toros’ları sever. Statüko, faili meçhulleri sever. Ama biz statükoyu, beyaz Toros'ları, siyah Audi’leri, faili meçhulleri 2023’lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyetle de mücadele edeceğiz. Yeni anayasayı milletimizle yapacağız" ifadelerini kullandı.

Toplantıda Akp Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş adalet ve merhamet hakkında konuşma yaptı.Kurtulmuş "Geçen hafta kara harp okulu ödül töreninde, genç teğmen kızımız başörtüsüyle beraber dereceye girerek, kara harp okulundan teğmen olarak mezun oldu. Bu Türkiye için iftihar tablosudur. Bu verilen mücadelenin başarılı olduğunu ve toplum tarafından benimsendiğinin de açık bir kanıtıdır. Biz bu ülkede başörtülü, başı açık, şu görüşten, bu görüştün, şu hayat tarzını benimseyen, bu hayat tarzını benimseyen bütün vatandaşlarımızın, eşit ve özgür vatandaşları olarak geleceğin Türkiye’sini kucaklayacağını, canla ve başla bu yolda yürüyeceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.