Haberler
Giriş Tarihi : 31-05-2021 21:24   Güncelleme : 31-05-2021 21:24

Bakan Selçuk: Yarın İlkokul, 7 Haziran'da Ortaokul ve Lise Öğrencilerimize Kavuşuyoruz

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adeta "ferman" verircesine mutaden açıkladığı kabine kararlarında bugün, kademeli normalleşme takviminin ikinci ayağı duyurulmuştu. Ardından Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizi ilgilendiren önemli bir duyuru yaptı.

Bakan Selçuk: Yarın İlkokul, 7 Haziran'da Ortaokul ve Lise Öğrencilerimize Kavuşuyoruz

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından paylaştığı açıklamayı şu ifadelerle duyurdu:

"Kavuşuyoruz! Yarın itibarıyla ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi itibarıyla ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz."

Bakan Selçuk'un açıklaması şöyle:

"Ülkemiz genelinde Covid-19 salgın tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir. 7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı başlanacaktır. Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleşecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir."