Haberler
Giriş Tarihi : 07-09-2020 16:05   Güncelleme : 07-09-2020 16:14

Bartın'da İçme Suyu Yüzünden Yaklaşık 300 Kişi Hastanelik Oldu: 'Kaynatıp İçin' Kararı

Bartın'ın Ulus ilçesinde yaşayan yaklaşık 300'e yakın vatandaş son üç gündür ishal başta olmak üzere kusma ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye müracaat etti.

Bartın'da İçme Suyu Yüzünden Yaklaşık 300 Kişi Hastanelik Oldu: 'Kaynatıp İçin' Kararı

Bartın’ın Ulus ilçesinde yaklaşık 300’e yakın kişi ishal başta olmak üzere kusma ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye başvurunca musluk sularından numuneler alınıp teste gönderildi.

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, su isale hattını dezenfekte ettiklerini ifade ederek, “Mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetleri sonrasında sudan kaynaklı bir problem olup olmadığını kontrol ettik. İçme suyu kaynaklarımızı gözden geçirdik. İlçemizde bir su arızası söz konusu olmuştu ve suyun bu arıza nedeniyle bulandığını tespit etmemizle birlikte hızlı bir şekilde su arızasını onardık. Tabii kısa süreli de olsa bu arızadan dolayı sularımız bulanık aktı. Su isale hattımızı da yine hızlı bir şekilde dezenfekte ettik. Bu gelişmeler ışığında Ulus İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Ulus Kaymakam Vekili Ümit Şeref Kayacan Başkanlığında toplandı ve su numunelerinin test sonuçları gelene kadar vatandaşlarımızın içme suyunu kaynatarak kullanmaları yönünde karar alındı. Bu kararı da belediye hoparlörlerinden ilan ettik. Ulus Belediyesi olarak üzerimize düşen çalışmaları titizlikle sürdürmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Ulus Kaymakam Vekili Ümit Şeref Kayacan başkanlığında toplanan Ulus İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca İlçe merkezinde içme sularının kaynatılarak içilmesi kararlaştırıldı. Söz konusu karar 3 bin 800 kişinin yaşadığı ilçede belediye hoparlörlerinden halka duyuruldu.