Haberler
Giriş Tarihi : 14-10-2020 20:04   Güncelleme : 14-10-2020 20:04

BBP'de Delege Krizi: Furkan Yazıcıoğlu'nun İsmi Yok

BBP'nin kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'nun ismi son yapılacak kongrede delegeler arasına yazılmadı.

BBP'de Delege Krizi: Furkan Yazıcıoğlu'nun İsmi Yok

Büyük Birlik Partisi'nde 11. Genel Kurul öncesi delege krizi yaşanıyor. Kurucu lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'nun delegeler arasında yazılmaması parti içinde tartışmalara neden oldu. Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, konuyu şu sözlerle anlattı: "Furkan Yazıcıoğlu, her şeyden önce bizim canımız-ciğerimiz. Muhsin Başkanımızın bize emanetidir. Çankaya ilçemizin kongresi yapılırken telefonla kendisine ulaşılamamış. Arkadaşlar, onun haberi ve onayı olmadan da delege olarak yazmaya cesaret edememişler. İl kongremiz yapılırken de yine benzer sıkıntı yaşanmış. Onlar da kendisine telefonla ulaşamadıkları için genel kurul delegesi olarak adı yazılmamış. Tabii arkadaşların mutlaka kendisine ulaşması gerekirdi. Bu duruma üzüldük. Ama şu aşamada yapacak bir şey yok.''

Furkan Yazıcıoğlu ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Ulaşılamadı diye bir durum yok. Delegeliğim için onay beklenmesi de abes bir durum. Ben bu hareketin içinde doğup, büyüdüm. Duygusal bağım var. Bunun karşılığı böyle olmamalıydı. Delegelikten çok partinin savrulması, bu günlere gelmesi karşısında daha büyük kırgınlığım, kızgınlığım var" dedi.