Haberler
Giriş Tarihi : 28-11-2020 22:38   Güncelleme : 28-11-2020 22:52

beIN Sports Devleti 1,5 Milyar Liralık Zarara Uğrattı

CHP Kütahya milletvekili Hüseyin Girgin, Katarlı beIN Sports sebebiyle doğan kamu zararını açıkladı.

beIN Sports Devleti 1,5 Milyar Liralık Zarara Uğrattı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, beIN Sports'un sebep olduğu kamu zararının 1 milyar 570 milyon TL olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Bütçe Görüşmelerinde söz alan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, geçen günlerde Türkiye ve Katar arasında imzalanan anlaşmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Süper Lig yayıncı kuruluşu nedeniyle kamunun 1 milyar 570 milyon TL zarara uğradığını kaydeden Girgin, şunları söyledi:

"Örneğin, TMSF'nin 2018 raporlarında da Katar var. Sayıştay'a göre TMSF'nin Digiturk satışından elde edeceği gelir aslında 292 milyon 199 bin dolar olacak iken, Katar'ın beIN Medya Grubunun yaptığı kesintiler nedeniyle tahsil edilen rakamın ancak ve ancak 162 milyon 668 bin dolar olduğunu anlıyoruz. Bunun yanında geçen hafta devlet, Katarlı beIN Sports'un kulüplere ödeyeceği 300 milyon TL'yi Cumhurbaşkanı talimatıyla üstlendi. Bunu da hesaba katarsak sırf beIN Sports nedeniyle kamu zararımız, yani halkın tepesine binen yük 1 milyar 570 milyon TL. İşte katar katar satış bu demektir. Vatandaşa açı reçete sunanlar Katar'a elde ne var ne yok sunuyor arkadaşlar, nedir bu Katar sevdası?" 

Geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluş beIN Sports ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında yeni anlaşma imzalanmıştı.