Haberler
Giriş Tarihi : 09-11-2020 21:57   Güncelleme : 09-11-2020 22:14

Berat Albayrak'ın İstifası Erdoğan Tarafından Kabul Edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası Erdoğan tarafından kabul edildi.

Berat Albayrak'ın İstifası Erdoğan Tarafından Kabul Edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası Erdoğan tarafından kabul edildi.

Berat Albayrak'ın dün akşam saatlerinde Instagram hesabı üzerinden istifa ettiğini duyurduktan 27 saat sonra, Erdoğan tarafından "görevden af talebinin" kabul edildiği Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın Twitter'da yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanınmız tarafından yapılan değerlendirme sonunda  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'görevden af talebi kabul edmiştir'. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri kullandı.

İstifanın kabulü şöyle açıklandı:

"Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir."