Haberler
Giriş Tarihi : 25-09-2021 11:13   Güncelleme : 25-09-2021 11:13

Beş Zincir Markete 'Fahiş Fiyat' İncelemesi

Ticaret Bakanlığı, 5 büyük zincir markette fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirdi.

Beş Zincir Markete 'Fahiş Fiyat' İncelemesi

Ticaret Bakanlığı, vatandaşların 'yiyecek ekmek bulamıyoruz' çağrısı sonrası marketleri denetlemeye başladı. Marketlerdeki ürünlerin fiyatlarında artış olup olmadığı konusunda denetleme yapan Bakanlık, 5 büyük zincir markette fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için müfettiş görevlendirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ''Tüm ülke sathında faaliyet gösteren ve en yaygın şube ağına sahip olan 5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir yelpazedeki üründe fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş’un talimatlarıyla Ticaret Müfettişleri görevlendirilmiştir. Bakanlık olarak, serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket ederek tüketicilerin mağduriyetine neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız'' denildi.