Haberler
Giriş Tarihi : 11-09-2020 20:32   Güncelleme : 11-09-2020 20:32

Beşiktaş Belediyesi İlçe Sınırları İçinde Hayvan Satışını Yasakladı

Beşiktaş Belediyesi, ilçe sınırların içindeki evcil hayvan satışını, Belediye Meclisi’nde alınan kararla yasakladı.

Beşiktaş Belediyesi İlçe Sınırları İçinde Hayvan Satışını Yasakladı

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat başkanlığında pazartesgünü toplanan Beşiktaş Belediye Meclisi ilçe sınırlarında evcil hayvan satışının yasaklanması konusunda meclise bir öneri sunulmuştu.

Öneri bugün kabul edilerek yürürlüğe girdi. Böylece Beşiktaş Belediyesi sınırları içinde evcil hayvan satışı yasaklanmış oldu.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, pazartesi günü gerçekleşen Beşiktaş Belediyesi Meclis toplantısında “Göreve gelirken can dostlarımızı asla yalnız bırakmayacağımızı söylemiştik. İşte bu anlayışla, Beşiktaş’ta evcil hayvan ticaretini yasaklıyoruz” dedi.

Karar hakkında Akpolat, “Her canlının yaşam hakkını savunuyor ve bunun gereğini yapıyoruz. Evcil Hayvan Ticareti kabul edilemez bir işkencedir. Bu işkenceyi sonlandırma kararını yaşama geçiriyoruz. Yeni bir anlayışla hayatı, doğayı ve bütün canlıları kapsayacak bir yaklaşımı Beşiktaş’ta başlatıyoruz. Bugün ilk adımı atarak Belediye Meclisi’mizde süreci başlattık. Hayatı paylaştığımız dostlarımızın iyiliği için çalışmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.