Haberler
Giriş Tarihi : 09-02-2021 18:34   Güncelleme : 09-02-2021 18:34

Bill Gates Gelecekte Meydana Gelecek Küresel Felaket Tahminlerini Açıkladı

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft’un kurucusu Bill Gates önümüzdeki yıllarda gezegenimizin karşılaşacağı 2 küresel felaket için uyardı.

Bill Gates Gelecekte Meydana Gelecek Küresel Felaket Tahminlerini Açıkladı

Geçtiğimiz yıllarda küresel bir salgın ile ilgili ilki 2015 yılında olmak üzere pek çok farklı platformda uyarılarda bulunan Bill Gates’in haklılığı Çin virüsü pandemisinin  ortaya çıkması ile gün yüzüne çıkmıştı. İlk olarak 2019’un son günlerinde ortaya çıkan virüs bugün dünyanın dört bir yanında milyonlarca insana bulaştı ve gezegenimizin bir numaralı küresel gündemi olmaya devam ediyor.

Salgın tehdidine karşı uyarıda bulunan Gates, gezegenimizin karşılaşacağı 2 küresel felaket tahminini açıkladı. Bill Gates’e göre dünyanın bir sonraki ilk küresel felaketi iklim değişikliği olacak. Gates’e göre iklim felaketinin yıkımı Çin virüsünden çok daha ağır olacak.

Servetinin hatırı sayılır bir kısmını hayır işlerinde kullanan Gates’e göre dünyanın gelecekte karşılaşacağı ikinci büyük küresel felaket biyoterörizm olacak. Teröristlerin kitlesel saldırılar için virüs gibi biyolojik silahlar üretebileceğinin altını çizen Gates, bu tip saldırıların Çin virüsünden çok daha fazla can ve maddi kayıp ile neticelenebileceği görüşünde.