Haberler
Giriş Tarihi : 23-06-2021 23:25   Güncelleme : 23-06-2021 23:25

"Binali Yıldırım Ailesiyle Paramount Hotel'de Kaldı"

CHP Mersin Millletvekili Ali Mahir Başarır, Paramount Hotel ile ilgili olarak dikkat çekici bir iddia ortaya attı.

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır Halk TV'de konuk olduğu programda, "'Otele çöküldü' denilen tarihte kalınmış" sözleriyle eski AKP Genel Başkanı ve Başbakan, mevcut AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ı hedef aldı. 

Binali Yıldırım'ın otelde ailesiyle birlikte kaldığını söyleyen Başarır, "O dönemin Başbakanı. Telefon sinyalleri de güvenlik kameraları da hepsi bunu teyit edecektir kendisi de bunu doğrulayacaktır. Geceliği 106 bin lira olduğu söyleniyor. Orada bir mahkeme başkanı da kalmıştı, o da 'Kendi cebimden 35 bin lira ödedim' demişti" dedi.

Başarır, "Bu ülkenin başbakanından bahsediyoruz. Şaibeli bir otelde ne işi var? Otelin kamera kayıtları Binali beyin cep telefonu sinyalleri vardır, korumasının telefonunun sinyalleri vardır. Hepsi araştırılmalı. 

Her tarafı yanlış. Kendisinin verebileceği bir para değil. Servetiyle ilgili büyük iddialar var. Oğluyla ilgili kendisiyle ilgili. Şu an milletvekili bunlar araştırılmalı. SBK'nın sahipliğini yaptığı bir otelde başbakan olarak kalması araştırılmalı" ifadelerini kullandı.