Haberler
Giriş Tarihi : 05-04-2021 08:34   Güncelleme : 05-04-2021 08:34

Bir Motosikletli Kurye Daha Cinayet Gibi Bir Kazada Öldü

İstanbul Üsküdar'da yaşanan trafik kazasında paketi teslim edip motorunun yanına geldiği sırada hafif ticari bir aracın çarpmasıyla metrelerce savrularak hayatını kaybetti. Çarpıp kaçan sürücü aranıyor.

Bir Motosikletli Kurye Daha Cinayet Gibi Bir Kazada Öldü

Vahim kaza, Üsküdar Ferah Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde dün gece 19.00 sıralarında gerçekleşti. Motosikletli kurye, cadde üzerindeki bir iş yerine evrak getirip teslim etmiş, cadde kenarına bıraktığı motorunun başına dönmüştü ki arkasından gelen hafif ticari araç çarptı.

Aracın çarpmasının tesiriyle metrelerce savrulan motosikletli kurye oracıkta can verirken ticari aracın sürücüsü kayıplara karıştı. Soruşturma başlatan polis, kaçan sürücüyü arıyor.

Motosikletli kuryelerin yaşadıkları sorunlar hakkında konuşan motosikletli kurye Erkan Şahin, "Duyduğum kadarıyla motosikletçi bir arkadaşımız kaza yapmış. Arkadan gelen araç arkadaşa çarpıp kaçıyor. Bildiklerimiz bu kadar. Bende diğer motorcu arkadaşlardan duyduğum kadarıyla anlatıyorum. Kazayı görmedim. Motorcu arkadaş az önce öğrendiğim kadarıyla vefat etmiş. Kaçan arkadaşı da yakaladılar diye duyum aldık. Ölen arkadaşı sima olarak tanıyordum. Birkaç defa karşılaştık. Sonuçta kurye işi yapıyoruz. Kurye camiasında olduğumuz görmüşlüğümüz var. Zaten zorlu günlerden geçiyor Türkiye. İnsanlarımız zaten korkarak kuryeci arkadaşlarımızla irtibata geçiyor. Kuryeci arkadaşlar da daha dikkatli olarak temassız teslimat yapıyor. Mücadele veriyoruz. Yasak sebebiyle paket servislerde yoğunluk oluyor. Bu şekilde dikkatsiz insanlara denk gelindiğinde hayatlar ucuza gidiyor. Pisi pisine bir insan daha ölmüş oldu" ifadelerini kullandı.