Haberler
Giriş Tarihi : 26-03-2021 13:21   Güncelleme : 26-03-2021 13:21

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Perdelerini Açıyor

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu; 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Nurol Kültür Merkezi’nde perdelerini açıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Perdelerini Açıyor

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 27 Mart Cumartesi Günü Saat 15.30’da, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde sanatseverle buluşacak. 

Tiyatronun müdürü Rezzan Şebin, “Oyuncu arkadaşlarımız ve ekibimiz pandemi nedeni ile tam bir yıl sonra ilk kez seyircisi ile buluşuyor. Tiyatrosever Bodrumlular da salonumuzu doldurdular zaten. Gişemizi kapattık artık. Nurol Kültür Merkezi’nin gerek fuayesi, gerekse salonu ve sahnesi anti virüs hijyenik maddelerle fiziki olarak temizlendi. Ayrıca oyun öncesi ve arada olmak üzere püskürtme yolu ile dezenfekte edilecek. Oturma düzeni ise bir dolu, bir boş olarak titizlikle hazırlandı. Girişte hes kontrolü, ateş ölçme gibi kuralları da uygulayacağız” diyerek tam koruma uygulandığını belirtti.

 “Uçurtmanın Kuyruğu“ adlı oyunu sergilemeden önce açıklama yapan yönetmen Ali Şahin, “Hocamız Savaş Dinçel’in eserini sahneye koymak benim için ayrı bir gurur kaynağı. Profesyonel oyuncularımızın performanslarına elbette ki tiyatro severler karar verecek ama tam not alacaklarından ben eminim. Oyunumuzun konusu ise şöyle. Çocukluğundan beri disiplinle yetiştirilmiş ve disiplini saplantıya dönüştürmüş bir adam intihar etmeye karar verir. Veda mektubunu bitirdiğinde kapı çalar. Karşısında hiç tanımadığı başka bir adam vardır ve bu bilinmeyen misafir adam hakkında pek çok şey bilmektedir" ifadelerini kullandı.