Haberler
Giriş Tarihi : 06-01-2021 17:43   Güncelleme : 06-01-2021 17:43

Boğaziçi Üniversitesi'nde Rektör Danışmanı Prof. Zafer Yenal İstifa Etti

Melih Bulu'nun AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasına yönelik tepkiler devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi'nde Rektör Danışmanı Prof. Zafer Yenal İstifa Etti

AKP'den İstabul milletvekili aday adayı olan ve akademik çalışmalarında intihal bulunan Prof. Dr. Melih Bulu'nun AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasına yönelik tepkiler devam ediyor.

Üniversitede sosyoloji bölümünde öğretim üyesi olan aynı zamanda rektör danışmanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Zafer Yenal, LinkedIn hesabından yaptığı açıklamada istifa ettiğini duyurdu.

Yenal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da "Dün LinkedIn’de Rektör Danışmanlığı’ndan istifa ettiğimi duyurmuştum. Kem gözlere inat, hocalığa, okuyup yazmaya, daha da çok çalışmaya devam tabii ki" ifadelerini kullandı.

Yenal, istifa metninde şu ifadelere yer verdi:

"Üniversitemiz ve mezunlarımız arasındaki ilişkinin daha da yakınlaşması, zenginleşmesi ve kurumsallaşması yönünde gayret gösterdim. Bu süre zarfında yüzlerce mezunumuzun çalışmalarımıza verdikleri destek çok ama çok değerliydi. Kendilerine canı gönülden teşekkür ederim.

Rektörlük Kurulu üyeleri, Kültür Sanat Komisyonu, Tanıtım Ofisi, Kariyer Merkezi, Mezunlar Ofisi ve Kurumsal İletişim Ofisi çalışanları başta olmak üzere tüm mesai arkadaşlarıma bütün bu süreci gururla ve heyecanla yaşamama vesile olan muazzam katkıları için minnettarım. Bir daha kapıları kelepçelenmiş üniversite görmemek için iyilik adına, güzellik adına daha sıkı çalışmaya devam edelim."