Haberler
Giriş Tarihi : 13-05-2021 17:49   Güncelleme : 13-05-2021 17:49

Bölüm Başkanı Akademisyenden AKP Propagandalı Bayram Mesajı

Daha önce de Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı savunan akademisyen, yayımladığı bayram mesajında AKP propagandası yaptı.

Bölüm Başkanı Akademisyenden AKP Propagandalı Bayram Mesajı

Akdeniz Üniversitesi Çevre Bilimleri Bölüm Başkanı Hasan Merdun, sosyal medya hesabından yayınladığı bayram mesajında, Cumhur İttifakı’ndan 'geleceğin teminatı' olarak bahsetti. Merdun, daha önce de CHP lideri Kılıçdaroğlu’na atılan yumruğu savunmuştu. Merdun, yayınladığı videoda şunları söyledi:

“İslam dünyasının içerisinde bulunduğu zorluklar, yaşamakta olduğumuz salgın hastalık ve ülkemizdeki sosyoekonomik problemleri geleceğimizin teminatı olan cumhurun ittifakı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde çözülmesini Rabbimden niyaz eder, Ramazan Bayramınızı kutlarım.”

Saldırıyı Savunmuştu

 

Akdeniz Üniversitesi Çevre Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Merdun, Kılıçdaroğlu’nun Ankara’nın Çubuk İlçesi Akkuzulu Köyü’ndeki şehit cenazesi sırasında linç girişimine uğradığı sırada çekilen biri fotoğrafını kişisel Facebook sayfasına koydu. Kılıçdaroğlu’nun yumruk yerken çekilmiş fotoğrafına Mevlana’nın fotoğrafını ekleyen Merdun, Mevlana'nın “Edep sahibi, yediği tokatın sahibini aramaz, sebebini arar…” sözüyle paylaşarak gerici saldırıyı savundu.