Türk Dünyası
Giriş Tarihi : 30-10-2020 21:53   Güncelleme : 30-10-2020 21:53

Bozguna Uğrayan İşgalci Ermenistan, Karabağ'a Rus Barış Gücünün Yerleştirilmesini İstiyor

İşgalci Ermenistan'ın Azerbaycan ordusu karşısından bozguna uğramasının ardından Başbakan Paşinyan, Rus barış gücünün Karabağ'a yerleştirilmesini istediğini ifade etti.

Bozguna Uğrayan İşgalci Ermenistan, Karabağ'a Rus Barış Gücünün Yerleştirilmesini İstiyor

İşgalci Ermenistan'ın Azerbaycan ordusu karşısından bozguna uğruyor. İşgalci Ermenistan'ın Başbakanı Nikol Paşinyan, Rus barış gücünün Karabağ'a yerleştirilmesini istediğini belirtti.

Rusya dışında Fransa ve ABD'den de destek isteyen Paşinyan, “Çatışma bölgesine Rus barış gücünün yerleştirilmesinden yanayım. Ama sorun şu ki, Rusya’dan bir barış gücünün çatışma bölgesine yerleştirilmesini, çatışmanın tüm taraflarınca onaylanması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Paşiyan'ın bu talebi Kremlin Sözcüsü Dmitrit Peskov'a soruldu. Peskov “Daha önce de benzer sorulara yanıt verdik. Çatışma bölgelerine her türlü barış gücü kesinlikle her iki tarafın da onayı olması halinde gönderilir”  şeklinde yanıt verdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Dağlık Karabağ’a barış gücünün yerleştirilmesinden yana olduğuna dair açıklama yaptı. Lavrov, barış gücünün çatışan tarafların ateşkese uymasına yardımcı olacağını söyledi.