Haberler
Giriş Tarihi : 28-08-2021 18:06   Güncelleme : 28-08-2021 18:06

Bozkurt İçin Toplanan Yardımların Başka Yere Gönderildiği İddiası

İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit, selin vurduğu Bozkurt için toplanan yardım malzemelerinin Gerze'de 'gelişigüzel' dağıtıldığına dair iddiada bulunuldu.

Bozkurt İçin Toplanan Yardımların Başka Yere Gönderildiği İddiası

İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde meydana gelen sel sonrası toplanan bir TIR dolusu yardım kolisinin Gerze’de belge ve kayıt istenmeden “gelişigüzel” dağıtıldığını iddia etti.

Yiğit, sosyal medya hesabından olayın görüntüsünü paylaşarak, “Üzerinde 'Geçmiş Olsun' ve 'Afet Bolgesi Olan Bozkurt' yazılarının göründüğü koliler "57" plakalı TIR ile haldeki depoya yanaşmış ve insanlara dağıtılırken görüntülenmiştir. Plakayı vermemdeki amaç yanlışlık (!) ihtimalinin bana göre imkansız olmasındandır. Her yerde ilçenin ismi yazarken yanlışlık olması zaten herkese saçma gelecektir!" dedi.

AFAD ise olaya ilişkin yaptığı açıklamada iddiaların doğru olmadığını öne sürdü, "Gerçeği yansıtmayan ve herhangi bir dayanağı olmadan yayımlanan bu tarz haberlerin, bölgede yaraların sarılması için günlerdir vefakarca görev yapan yardım görevlilerini üzdüğünü ve çalışmalara destek yerine köstek olduğunu hatırlatırız" ifadesini kullandı.