Haberler
Giriş Tarihi : 30-09-2021 14:16   Güncelleme : 30-09-2021 15:14

BTP Lideri Baş: Diyanet'in Başına Alevi Getirelim

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Cem TV'de Atakan Sönmez'in sunduğu Not Defteri programına konuk oldu.

BTP Lideri Baş: Diyanet'in Başına Alevi Getirelim

Sönmez'in sorularını cevaplayan BTP Genel Başkanı Baş, partisinin laiklik ve Atatürk konusundaki duruşunu anlattı.

Yeni Anayasa tartışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Baş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konumuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Diyaneti'in Başına Alevi Getirelim"

"Diyanet ile mesele halindeyiz. Hiç düşündük mü, Bektaşi dergahında kurulmuş bir Cumhuriyet'ten bahsediyoruz. Biz Diyanet'in başına hiçbir Alevi kardeşimizi, Caferi kardeşimizi getirmeyi düşündük mü ülke olarak? Diyanet'in başına biz Alevi birini getirelim. Ne var ki?"

"Atatürk, Bu Ülkede Yaşayan Herkesin Kırmızı Çizgisi Olmak Zorunda"

BTP lideri Baş, sosyal medya platformlarında Atatürk'ü eleştiren kadınlarla karşılaştığını söyleyerek, "Siz bu ülkede insan yerine konulmuyordunuz. Dünyanın hiçbir yerinde yokken size seçme ve seçilme hakkını Atatürk verdi. Kadınlarımızın daha da sahiplenmesi lazım. Atatürk, bu ülkede yaşayan herkesin kırmızı çizgisi olmak zorunda. Çünkü biz eğer bir gün bir faciayla karşı karşıya kalırsak, bakın göreceksiniz bugün de olduğu gibi yine Atatürk'ün bir cümlesiyle biz hayat bulacağız. Borcumuz ödenmez. Minnetimiz, saygımız her zaman en üst düzeyde. Allah ona layık olmayı, onun kurduğu cumhuriyete ve fikirlerine layık olmayı bize nasip etsin" ifadelerini kullandı.